jún 013 - Trenčianský letecký zväz

hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

jún 013

ARCHÍV > SLZ Trenčín v 2013

Návšteva  LOT  a trenčianskeho  aeroklubu  12.6.2013


            Členovia našej pobočky vykonali exkurziu v Leteckých opravovniach Trenčín a zároveň i v miestnom aeroklube.

Podnikom nás sprevádzal s odborným výkladom jeden z vedúcich pracovníkov LOT Ing. Jaroslav Lacko. Previedol nás hangárom kde sa vykonávajú  revízie a generálne opravy lietadiel a vrtuľníkov. Vysvetlil nám aké sú možnosti i kapacita podniku. S poľutovaním konštatoval skutočnosť, že zďaleka nie sú využité.

            I pre nás to bol smutný pohľad na prázdne haly bez toho najdôležitejšieho a to lietadiel či vrtuľníkov.

            Podniku chýbajú objednávky či už domácich ,alebo zahraničných zákazníkov. Stále sa očakáva i strategický  investor, ktorý by využil kapacity podniku a to nie iba na generálne opravy a revízie, ale i možnú výrobu a montáž športových lietadiel, či ľahkých vrtuľníkov. Zo súčasného stavu podniku sme zostali trochu sklamaní.

            Po návšteve v LOT sme prešli k miestnemu aeroklubu. Tu nás privítal pán Boris Kavka. Zoznámil nás s históriou aeroklubu, so súčasnými podmienkami výcviku pilotov na bezmotorové a motorové lietadlá. Aeroklub má tiež možnosť vykonávať komerčné dopravné lety i vyhliadkové lety.

           V hangári sme si prezreli súčasný letecký park, kde ešte stále dominujú lietadlá z pred dvadsiatych rokov ako napr. TRENER a vetroň  BLANÍk.

Najmodernejšiu leteckú techniku si môže dovoliť jedine solventný nadšenec lietania. Taká je údajne realita vo väčšine slovenských aeroklubov.

           Záverom môžeme hodnotiť, že exkurzia splnila svoje poslanie a osobne sme si priblížili  svoju činnosť v známych priestoroch letiska a LOT.

        

                                              Redakcia webu.


 
Hľadať
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky